Od nastěhování do nového dódžo na SOU Dopravní uplynuly dva měsíce. Společně s klubem ju-jitsu jsme se proto v pátek 31.3.2006 sešli, abychom to trochu oslavili.

Čekal nás krátký trénink, trocha zápolení a nějaké mlsoty. Protože není na škodu poznat co na tréninku dělají kolegové, proběhla první polovina cvičení pod vedením ju-jitsu, v druhé jsme se předvedli my.

Po zhruba hodinovém tréniku přišel čas na zápas v Hututu. Pokud neznáte, hraje se to asi takhle: dvě stejně velké skupiny brání svou polovinu hrací plochy. Na střídačku vždy jeden hráč vstoupí na území soupeře a po celou dobu musí nahlas “tutat”. Zůstat může tak dlouho, dokud mu stačí dech. Pokud se nadechne na cizím území, vypadává ze hry. Během svého pobytu na soupeřově půlce se snaží dotknout co nejvíce protihráčů a utéct zpátky domů. Podaří-li se mu to, všichni kterých se dotkl vypadávají ze hry. Protihráči se jej naopak snaží na svém území chytit a zadržet dokud “nedotutá”. Komu se podaří vyřadit všechny protihráče, vyhrává.

Ani aikido ani ju-jitsu tuhle bruťárnu neznali – šance byly vyrovnané, nervozita znatelná.

Po “odpísknutí” to šlo ráz naráz. Ju-jitsu si rychle zjískalo náskok. Štěstěna je ale vrtkavá a málo kdo čekal že náš Pavel vyřadí tři protivníky najednou.

Odveta byla v pinpongu. Naše barvy hájil Michal Bohunovský. Držel se dobře, ale ju-jitsu bylo tentokrát lepší.

No a pak už se jen klábosilo, popíjelo a bužírovalo.

Napsat komentář

Rubriky
Starší články
Návštěvnost
Dnes: 65
Od 11/2010: 3421
Návštěvníci online: 0