Na konci ledna byl pod názvem Qwiki uveden do provozu nový typ internetové encyklopedie, který si klade za cíl nabízet informace v multimediální podobě. Má to vypadat asi takto: zadáte téma, systém prohledá různé zdroje a nalezené informace sestaví do audiovizální prezentace.

Protože informací o aikido není nikdy dost, neváhal jsem a vyzkoušel, jak si Qwiki poradí s výrazem “aikido”.

Výsledek – paráda! I když je systém na počátku a má bezesporu své mouchy, působí vyváženým a uceleným dojmem. Hlavní obsah je doplněn čteným výkladem (v angličtině). Pokud by někomu nevyhovovala kvalita strojového hlasu, může se vypomoct titulky (standardně zapnuto). Rozhraní je přehledné se spoustou užitečných udělátek. Sociální maniaci mohou tweetovat a linkovat dosytosti, není problém na dvě kliknutí získat kód pro vložení celé prezentace do vlastních stránek.

Určitě vyzkoušejte!

3 komentářů k “Qwiki – informace v novém hávu”

 • Jana:

  Paráda Tomáši, díky za tip. Zase nejaká nová zábavka na dlhé zimné večery… Len nechápem, prečo by si niekto vypínal to hlasné čítanie, ja to milujem, je to ako sci-fi ;-)

 • Tomáš Gurný:

  :-) Přesně – člověk si připadá jak Demolition Manovi (no, tam trochu zapracovili na hlasu) – ty mluvící kiosky mě tehdy absolutně nadchly.

  Co jinak? Už popíjíš čaj o páté?

 • Jana:

  Čaj o piatej? Ja popíjam čaj nonstop, o piatej s rumom. Mám sa fajn, zajtra zrovna frčím na týždeň na Slovensko. Týmto aj všetkých pozdravujem.

Napsat komentář

Rubriky
Starší články
Návštěvnost
Dnes: 222
Od 11/2010: 3281
Návštěvníci online: 3