Pro nové zájemce o studium aikido uvádíme přehled nejčastěji kladených otázek.

Mohu se přijít podívat na trénink?

Ano, je však zdvořilé požádat učitele o svolení. Nezapomeň – jsi na návštěvě! Průběh tréninku neruš hlasitým hovorem či jinak. Svou návštěvu je možné dohodnout předem prostřednictvím e-mailu.

Jak se stanu členem?

V našem dojo probíhá stálý nábor nových členů. Máš-li zájem, přijď se podívat na trénink a po dohodě s učitelem můžeš začít cvičit kdykoliv v průběhu roku. Předem si můžeš stáhnout a pročíst přihlášku.

Jaký věk je vhodný pro studium aikido?

V našem dojo přijímáme studenty od 17 let, mladším je určen dětský oddíl. Vzhledem k tomu, že aikido není náročné na fyzickou sílu, horní věková hranice není omezena.

Aikido je rovněž možné, po poradě s vedoucím dojo, studovat s menšími fyzickými hendikepy.

Co budu ke cvičení potřebovat?

Pro začátek postačí přezůvky, tepláky bez kovových součástí a volné tričko. Později si obstarej bílé kimono a bílý pás. Z kimon je vhodnější judistické, kimono na karate je z jemnější látky a snadno se trhá.

Po absolvování začátečnického kursu budeš potřebovat také zbraně: jo, boken a tanto. Pozor: členové našeho dojo mají 10% slevu na nákup v prodejně potřeb pro bojová umění, fy Ippon (poukaz na slevu ti vydá vedoucí dojo).

Mohu cvičit s brýlemi?

Ano. Pokud ti nevyhovují kontaktní čočky, je možné cvičit s brýlemi. Doporučuji používat nějaké starší a nožky stáhnout širší gumou: jistota je jistota :-)

Rubriky
Starší články
Návštěvnost
Dnes: 65
Od 11/2010: 3421
Návštěvníci online: 0